Drodzy rodzice, dziadkowie i przyjaciele naszej szkoły

Jeśli nie macie pomysłu co zrobić z 1% podatku, serdecznie zachęcamy do przekazania go naszej szkole

Drodzy rodzice,

serdecznie zachęcamy Państwa do wpłacania składek na fundusz Rady Rodziców i wspieranie nas w działaniach mających na celu udoskonalenie działania naszej szkoły.

To dzięki waszemu wsparciu nasza szkoła cały czas się rozwija, dziękujemy.

Rada Rodziców corocznie wydaje fundusze na:

• Nagrody dla wybitnych uczniów, dyplomy, medale, nagrody rzeczowe

• Książki pamiątkowe dla uczniów kończących szkołę

• Bale karnawałowe, andrzejkowe, organizacje Dnia Dziecka

• Słodycze i przekąski dla uczniów na czas imprez szkolnych

• Pomoce dydaktyczne

• Wyposażenie szkoły

• Wspomaganie Samorządu Szkolnego

• Wydatki okolicznościowe

Celem Rodziców jest reprezentowanie ogółu rodziców szkoły oraz podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, w szczególności wspomagania realizacji celów i jej zadań, oraz wspomaganie rozwoju placówki w sposób taki aby była ona jak najbardziej przyjazna uczniowi.

Zajmujemy się również gromadzeniem funduszy z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł dla wspierania działalności szkoły, a także ustalamy zasady użytkowania tych funduszy. Fundusze ze składek wydawane są na podstawie uchwał w trybie głosowania. W każdym roku przygotowywany jest plan wydatków i sprawozdanie finansowe.

Do kompetencji Rady Rodziców należy:

• Występowanie do dyrektora i innych organów szkoły z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły.

• Uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną programu wychowawczo-profilaktycznego skierowanego do uczniów.

• Opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez dyrektora szkoły.

• Przedstawiciele Rady Rodziców mają prawo uczestnictwa w komisji konkursowej wybierającej dyrektora szkoły.

• Opiniowanie podjęcia działalności w szkole stowarzyszeń lub innych organizacji.

• Opiniowanie pracy nauczyciela do ustalenia oceny dorobku zawodowego nauczyciela za

okres stażu.

• Opiniowanie propozycji zajęć wychowania fizycznego do wyboru przez uczniów.

• Opiniowanie wprowadzenia dodatkowych zajęć edukacyjnych do szkolnego planu nauczania.

Szanowni Państwo,

Rada Rodziców w naszej szkole wybierana jest w składzie: przewodniczący, zastępca, sekretarz oraz komisja rewizyjna.

Rada Rodziców składa się z rodziców wybranych do rad klasowych, którzy wybierani są na pierwszym spotkaniu z wychowawcami. W zależności od liczebności klas, klasowa Rada Rodziców składa się z dwóch, trzech lub czterech członków. Jednego ucznia może reprezentować tylko jeden rodzic.

Rada Rodziców jest społecznym organem reprezentującym wszystkich rodziców uczniów szkoły, a jej kadencja trwa jeden rok szkolny.

Rada Rodziców współpracuje z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim oraz wedle potrzeb wszystkimi organizacjami działającymi w szkole.

Co roku tworzony jest plan działania Rady Rodziców.

Prezydium Rady Rodziców na rok szkolny 2022/2023 :

Przewodnicząca: marcelina wróbel

rada rodziców